28 жовтня 2016 року у нашій школі відбулося заняття з елементами тренінгу "Психологічне здоров`я педагога", яке провела практичний психолог Ковальчук Людмила Юріївна. Мета: психопрофілактика психічного здоров’я педагогів, розвиток самоусвідомлення, саморефлексії, самоаналізу, як необхідних складових здоров’я педагога. Заняття, як і зазвичай, почалося з гарної притчі: "Одній жінці наснився сон, ніби вона шукає щастя, здоров'я і радість, приходить у магазин «Щасливе життя», а там... сам Господь Бог стоїть за прилавком й привітно усміхається.
Це Ти, Господи? — не вірячи очам, запитала жінка.
Так, це я, — не приховував Творець.
А що в тебе продається?
Тут можна купити ВСЕ!
Тоді... Я хочу придбати щастя, здоров'я, успіх у житті, гроші, почуття гумору...
Хвилинку, — сказав Бог, віддаляючись за товаром у підсобку. Через кілька хвилин він знову з'явився за прилавком, простягаючи їй маленьку коробочку.
І це все?!! — здивувалася жінка.
Безумовно. Адже в моєму магазині продається лише насіння. За сходи — відповідати тобі!"
Далі була вправа "Насипна мандала", Мета: зняття внутрішнього напруження, прояв уяви і творчого мислення. Матеріали: крупи — манна, рисова, гречана, пшоняна, перлова, морська кольорова сіль, одноразові тарілки. Поняття «мандала» (малюнок у колі) ввів у практичну психологію Карл Густав Юнг, який звертав особливу увагу на велику роль циркулярних образів, що виявляються у сновидіннях, фантазіях, малюнках його пацієнтів та його самого. Юнг з’ясував, що малювання та бачення мандал уві сні є природним процесом індивідуалізації. Він дійшов висновку, що метод мандали — це рух до нашого центру, до відкриття нашої унікальної індивідуальності. Створюючи мандалу, людина створює символ власної особистості, яка допомагає їй зрозуміти, якою вона є зараз, осягнути внутрішні конфлікти й напруження, витворюючи цілісність особистості. Педагогам необхідно було за допомогою круп створити малюнок на тарілці. Потім - презентувати свої мандали, свої відчуття й емоції, та поділитися своїми враженнями. Вправа, як і все заняття було дуже цікавим! Ми мали змогу проявити свою творчість, та заглянути всередину самих себе.