Меню сайту




Дитяча наркоманія


Проблема дитячої наркоманії

На жаль, сьогодні наркоманія серед дітей стала жахом нашого суспільства. Середній вік росіян, що залучилися до наркотиків, становить 15-17 років. Різко підвищився показник числа вживань наркотичних препаратів серед дітей від 9 до 13 років. Помічені випадки, коли наркотики вживали навіть діти 6-7 років. І до цього малюків долучають батьки-наркомани.

Як стверджує статистика, наркоманія серед дітей, досягла колосальних масштабів. Серед усіх наркоманів 20% становлять школярі і 60% - молоді люди від 16 до 30 років. 70% опитаних молодих наркоманів стверджують, що вперше спробували наркотики в школі, клубах або на дискотеці, тобто в місцях збору молоді.

Наркоманія серед дітей  поширюється з величезною швидкістю, так як кожен наркоман тягне за собою в світ наркотичного забуття ще 14-15 осіб. Через вживання наркотиків у 42 рази збільшилася кількість дитячих смертей, і це зрозуміло, адже з моменту початку вживання наркотиків тривалість життя людини складає всього 4-5 років.

Особливо небезпечним для здоров'я супутником наркоманії є СНІД. За 1997-1998 роки, за даними статистики, з усіх випадків зараження ВІЛ-інфекцією 90% були наслідком внутрішньовенних ін'єкцій наркотичних засобів спільними шприцами. Дані МВС свідчать, що майже 90% злочинів, серед яких грабежі, розбійні напади, вбивства, відбуваються наркоманами, і часом заради однієї дози наркотику.

На жаль, виліковуються від наркоманії всього 5-6% хворих (дані по великих містах), і то - такими вважаються люди, утримуються від наркотиків протягом року після лікування.

Батьки намагаються захистити своїх дітей від шкідливих звичок, алкоголю та наркоманії з ранніх років. Сьогодні саме наркотики стали головною загрозою для розвитку повноцінної людини, так як вони доступні і мають широкий ареал розповсюдження.

Зростанню тенденції вживання наркотичних препаратів в чому сприяє їх широка пропаганда. Раніше про наркотики при дітях боялися і говорити. Деякі все життя проживали, що не зіткнувшись з поняттям «наркоманія». Сьогодні ж інформацію про наркотичні речовини діти отримують вже в малому віці, а, як відомо, заборонений плід особливо солодкий. Підліток, чули про таємничому засобі, хоче спробувати наркотик і відчути його дію на собі. А спробувавши один раз, починає тягнутися до цього зілля ще і ще, поки не втрачає контроль над собою.

Цим і користуються розповсюджувачі наркотиків, які активно пропагують свій товар і не гребують заробітками на чужому горі. Тому батьки повинні бути напоготові, і вчасно вживати заходів, щоб захистити своїх дітей від наркоманії.

Якщо ви помітили, що поведінка дитини та її стан змінилися, відразу ж варто з ним серйозно поговорити. Якщо дитина зізнається, що вживає наркотики, не варто влаштовувати істерики і обрушувати на нього шквал обурення. Поговоріть з ним спокійно, дізнайтеся, які саме наркотики він вживає і як вони на нього впливають. Заплутався підліток повинен відчути вашу участь у його біді.

З'ясувавши необхідні моменти, звертайтеся у відповідні інстанції для надання медичної допомоги та проведення реабілітації. Пам'ятайте, що наркоманія - не остаточний вирок. Вчасно надана медична допомога і розуміння близьких у більшості випадків повертають підлітка до нормального життя.

Причини дитячої наркоманії

Які причини, що штовхають дітей на вживання наркотиків? Існують декілька факторів, що сприяють появі наркоманії у дітей. Сукупність декількох з них зумовлює швидкість розвитку наркотичної залежності у дитини.

Ці фактори можна розділити на кілька груп:

1. Біологічна.

До цієї групи відносять вроджену схильність дитини до вживання алкоголю і наркотиків. Вона формується, якщо батьки дитини вживають алкогольні та наркотичні засоби. Особливо сильно на розвиток схильності впливає вживання цих речовин матір'ю дитини в період вагітності. Крім того, токсикоз і прийом великої кількості медикаментів під час вагітності, а також прийом медикаментів в ранньому віці ведуть до розвитку наркотичної схильності у дитини.

2. Група, формована оточенням дитини.

Це сім'я, школа, друзі і т. п. Надмірна опіка, так само як і повна її відсутність призводять до виникнення наркоманії у дитини. Зайве опікуваний дитина не має можливості для самореалізації і виходить з положення, почавши приймати наркотики. Якщо ж дитина наданий сам собі, він потрапляє під вплив навколишнього його середовища, тобто друзів. А якщо серед них є наркомани, то дитина теж «сідає» на наркотики.

Місце проживання підлітка також має значення. Наприклад, у великому місті дістати наркотики набагато простіше, ніж у маленькому селі. Але, на жаль, ця «зараза» зараз проникає у найвіддаленіші куточки країни.

Що стосується сім'ї, то часто фактором, що визначає початок вживання дітьми наркотиків, є розлучення батьків. Особливо небезпечний вік дітей до 5-ти років, а також підлітковий період. Несформована психіка дитини по-своєму сприймає розлучення батьків, і результатом можуть стати нервові зриви, що штовхають до вживання наркотичних речовин.

3. Психологічна група.

До неї відноситься несформованість характеру, виражена замкнутістю і надмірної дратівливістю підлітка. Такі молоді люди більшою мірою схильні до дії наркотиків, і навіть один раз прийнявши наркотик, стають наркоманами. Тому батьки повинні з раннього дитинства оцінювати характер своєї дитини і коригувати деякі його риси, якщо це можливо.

До психологічної групі факторів можна віднести і так звану «порожнечу душі». Це явище пов'язане зі становленням особистості, осмисленням власного призначення в цьому світі, становленням особистісних цінностей. У такий період життя підлітка важлива допомога батьків, які можуть сприяти нормальному розвитку свого сина чи дочки. У разі ігнорування батьками «душевні порожнечі» у підлітка можуть заповнитися наркотиками.

Аналізуючи вищесказане, можна стверджувати, що в розвитку наркоманії винні і сама дитина, і його батьки, і оточення підлітка. Але найбільш впливові останні два чинники. Тому батькам не слід залишати дітей «на волю випадку», а приймати в їх житті найактивнішу участь.

Попередити наркоманію легше ...

В Інтернеті та багатьох засобах масової інформації перераховуються ознаки, за якими батьки можуть помітити наркотичну залежність своїх дітей. Але, як не сумно, ці симптоми проявляються, коли залежність досягла пізньої фази. Якщо дитина стала непомірно є, постійно бреше і погано вчиться, а ще - якщо ви знайшли у нього закопчену ложку, вживати заходів буває вже пізно. Більш надійний спосіб попередити проблему - виявити її на ранній стадії, коли з'явилися перші зміни у поведінці дитини.

Наприклад, раніше він їв досить багато, а тепер є мало, або - раніше був товариським, а тепер замикається в собі, раніше пізно лягав спати, а тепер - лягає рано. Зміна захоплень, інтересів, пристрастей, характеру, друзів - перші тривожні сигнали для батьків. Звичайно, щоб їх помітити, потрібно дуже добре знати своє чадо, чим живе ваша дитина. На жаль, сучасним сім'ям цього не вистачає. Батьки, зайняті видобутку засобів існування, мало уваги приділяють духовному розвитку дитини. Багато хто навіть не знають, як дитина вчиться і веде себе в школі.

Попередити наркоманію серед підлітків легше, ніж її потім вилікувати. Але тотальна заборона - не краще профілактичний засіб, так як дітям властиво цікавість. Батьки повинні навчити свою дитину задовольняти свою цікавість безпечно, пояснюючи, що не все в цьому світі можна пробувати, як нав'язує реклама.

Ізолювати дитину від зовнішнього світу вам не вдасться. Навіть якщо він добре вчиться, займається в секції і цілком серйозний, не можна розраховувати на те, що він не думає про наркотики, тому з ним нічого поганого не трапиться. Про них думають інші, ті, хто наживається на залучення в мережі наркоманії дітей та молоді. Звичайно, жити в постійному страху не варто, але варто уважно і з участю ставитися до дітей, щоб у важкі хвилини свого життя вони зверталися за мудрою порадою до батьків.

Любіть своїх дітей немає за їх таланти і успіхи, а просто за те, що вони є. Цінуйте їх неповторність і цікавтеся всім, чим живе ваша дитина. Беріть участь в житті його класу, школи, у спільних змаганнях дітей та батьків. Знаходьте час, щоб поговорити з сином або дочкою на теми, які допоможуть вам краще зрозуміти свою дитину. Так ви підвищите свою значимість в його очах, станете для дитини надійним другом і порадником. І йому у важкі життєві моменти не доведеться шукати «віддушину» у вигляді алкоголю або наркотиків ...



Категорія: Соціально-психологічна служба ліцею | Переглядів: 659 | Додав: 19allochka75 | Дата:
Наша адреса
Кіровоградська область
смт. Добровеличківка 27000
вул. Європейська,135
тел.: 5-20-23

e-mаil:nvk_2@ukr.net
Пошук
Гаряча лінія!!!
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства
Друзі сайту

Copyright Добровеличківський ліцей "Лідер" ; © 2025 | Розробник та дизайн -=MAG=-